Chelsa fiton trofeunë e parë (VIDEO)

Skuadra e Chelseat, ka arritur të fitoj trofeunë e parë këtë edicion pasi në finale të ‘Capital One Cup’, ka mposhtur skuadrën e Tottenham Hotspur, me rezultat 2:0.

Në pjesën e parë goli erdhi përmes kapitenit John Terry, në minutat e fundit të pjesës së parë, me të cilin rezultat ekipet shkuan në pushim.

Edhe pjesa e dytë ishte e pasur me shumë raste dhe goli i dytë erdhi pas nga sulmuesi Diego Coatnë minutën e 56-të me të cilin rezultat përfundoi ndeshja.