Challandes pritet të bëjë ndryshime, Kastrati mund të luajë

Kosova mbajti seancën e fundit stërvitore para ndeshjes me Gjeorgjinë që zhvillohet të martën mbrëma.

Të gjithë futbollistët ishin në dispozicion të trajnerit Bernard Challandes, përfshirë edhe Lirim Kastratin, i cili kishte probleme fizike por i ka kaluar dhe do të jetë I gatshëm për ndeshjen e para fundit kualifkuese për Botëror.

Tomas Richard fillimisht bëri nxehjen e zakonshme, ndërsa pastaj Challandes u morr me aspektin taktiko teknik, ku arriti të krijojë një ide më të qartë me futbollistët të cilët pritet të luajnë.

Transfers: Legia closes the window with a bang! Lirim Kastrati in Warsaw

Angazhimi maksimal në humbjen nga Suedia ka bërë që disa lojtarë të ndjenjë lodhje dhe si rrjedhojë pritet të ketë ndryshime ne formacion.

Kërkesa e ”Dardanëve” për hapje totale të stadiumit, kjo është përgjigjja nga MKRS-ja

U infektua me Covid, reagon Cikalleshi