Challandes mund të largohet shumë shpejt nga Kosova, destinacioni i tij i ri është befasi e madhe

Pas largimit të Vladimir Petkoviq nga posti i të parit të shtabit teknik, Zvicra ka mbetur pa trajner.

Petkoviq u largua nga Zvicra dhe ka marrë drejtimin e skuadrës elitare franceze, Bordeaux.

Kështu, Përfaqësuesja e Zvicrës ka nisur kërkimet për trajnerin e ri para eliminatoreve për Kupën e Botës.

Mediumi zviceran, “Nau.ch” raporton se Bernard Challandes është në mesin e kandidatëve potencial për drejtimin e Zvicrës.

Tare udhëton drejt Gjermanisë për negociata, dy skuadra nga Bundesliga kërkojnë transferimin e Muriqit

Mediumi i madh ndërkombëtar: Kosova fiton njohjen ndërkombëtare…në Olimpiadë