Çerekfinalet e Kupës së Amerikës, Argjentina e Brazili mund të takohen në këtë fazë

Fitorja e mbrëmshme e Brazilit në Kupën e Amerikës, ka përcaktuar gjithë çerekfinalistët e ‘Kili 2015’.

Brazili do të luajë me Paraguajin dhe në rast të fitores, ka gjasa që në gjysmëfinale të takohet me Argjentinën, nëse kjo e fundit mund Kolumbinë.

Dy çiftet tjera janë Kili – Uruguaji dhe Bolivia – Peru.

 

Çerekfinalet

Kili – Uruguaji

Bolivia – Peru

Argjentina – Kolumbia

Brazili – Paraguaji

qiftet