Celina shënoi dy gola në fitoren e Ipswich ndaj Wycombe

Bersant Celina po e gjen formën e tij çdo ditë e më shumë, pasi në këtë mesjavë ai arriti të shënojë dy herë për skuadrën e tij.

Ipswich Town mori një fitore të madhe si mysafir i Wycombe me rezultat 4-1.

Reprezentuesi ynë shënoi golin e parë dhe të fundit në këtë sfidë.

Goli i parë erdhi në minutën e 27-të të ndeshje që i barazoi shifrat në 1-1.

Krejt në kohën shtesë Celina mori një top në fushën e tij, por me shpejtësi kali gjysmën, duke kaluar edhe portierin kundërshtarë për të shënuar për rezultatin përfundimtar 4-1.

Celina ka 3 gola dhe 3 asistime në League One të Anglisë.

Një mbrojtës i ri anësorë ka filluar shkëlqimin në Superligë, Kastriot Rapuca është emri që duhet mbajtur në mend

Llumnica: Projekti i FFK-së për klubet duhet të duartrokitet nga të gjithë