Celina nuk ka të ndalur

Supertalenti kosovar, Bersant Celina, ka vazhduar me paraqitjet e mrekullueshme në fanellën e skuadrës së Manchester Cityt U-21. Mesfushori me prejardhje nga Kosova, ka shënuar dy gola në fitoren 2:1 ndaj Newcastle United.

Ishin futbollistwt e Newcastle të cilët realizuan të parët, por Celina, arriti t’i jep ekipt të tij fitoren me dy gola të shënuara në minutën e 53-të dhe të 61-të, për tu shpallur edhe lojtari i ndeshjës në këtë takim.