Cech te Arsenali

Petr Cech është portieri i ri i Arsenalit.

Sipas Daily Mail ka përfunduar transferimin i lojtarit të Chelseas. Marrëveshja është arritur për vlerën prej 11 milionë paund.

Cech ishte objektivë i Romës dhe i disa skuadrave tjera.