Caktohen gjyqtarët për javën e shtatë në Ligën e Parë, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros së shtatë në Ligën e Parë.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i drejtojnë duelet e kësaj jave, shkruan Gazeta Olle.

“Bilbili” për ndeshjen kryesore mes Vëllaznimit dhe Trepçës 89′ në grupin A i është besuar Gramos Shalës, me asistentët Visar Kelmendi dhe Arnold Bacaj.

Në grupin B, takim shumë interesant pritet të jetë derbi lokal mes Flamurtarit dhe Ramiz Sadikut, i cili do të referohet nga Selim Isufi, me asistentët Safet Berisha dhe Taulant Ibërdemaj.

Delegimet e plota: 

/Gazeta Olle/

Delegohen gjyqtarët për javën e tetë, ja kush i gjykon takimet kryesore

18 vite nga debutimi i Ronaldos në Ligën e Kampionëve, ja të gjitha rekordet e tij në këtë kompeticion