Caktohen gjyqtarët për javën e pestë të Ligës së Parë, ja kush i drejton ndeshjet kryesore

Të premten starton xhiro e pestë në Ligën e Parë të Kosovës.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i gjykojnë duelet interesante të kësaj jave në Grupin A dhe Grupin B, shkruan Gazeta Olle.

Në Grupin A njëra nga ndeshjet kryesore do të jetë ajo në mes të Rahovecit dhe Lirisë, ku gjyqtar kryesor është deleguar Dylot Brahimi me asistentë Visar Kelmendi dhe Arnolld Bacaj.

Në anën tjetër, “bilbili” në ndeshjen kryesore të Grupit B mes Arbërisë dhe Ferizajt i është besuar Granit Becolli dhe asistentët Eris Sekiraqa dhe Albin Ajvazi.

Delegimet e plota të Grupit A dhe B:

/Gazeta Olle/

Delegohen gjyqtarët e javës së gjashtë në BKT Superligë, ja kush e gjykon derbin Drita – Gjilani

Luan Krasniqi parashikon meçin në mes të Joshuas dhe Usyk