Caktohen gjyqtarët e xhiros së fundit në Superligë, ja kush e drejton ndeshjen kryesore

Të dielen zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit në Superligën e Kosovës në futboll.

Ende nuk është përcaktuar skuadra e cila luan në barazh, andaj do të kemi duele me rëndësi të madhe edhe në javën e fundit të kampionatit, shkruan Gazeta Olle.

Vëmendja kryesore është në “Liman Gegaj”, ku Malisheva dhe Dukagjini zhvillojnë përballjen direkte për t’i ikur barazhit.

Ky takim i është besuar gjyqtarit më të mirë në vend, Genc Nuzës, me asistentët Fatmir Sekiraqa dhe Hekuran Osmani. Në VAR do të jetë Burim Jahmurataj.

Delegimet e plota të gjyqtarëve:

/Gazeta Olle/

Federata e Futbollit e Maqedonisë i jep dënim të rëndë skuadrës shqiptare

Mbyllen bizneset në ‘Air Albania’, Tani hapësirat e bareve dhe restoranteve do jenë të lira për tifozët