Caktohen gjyqtarët e xhiros së 26-të në Ligën e Parë, luhen ndeshje direkte për mbijetesë

Në fundjavë zhvillohen ndeshjet e xhiros së 26-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. 

Tashmë dihen dy skuadrat që kanë siguruar inkuadrimin në elitën e futbollit kosovar, dhe ato të cilat do të kërkojnë biletën drejt Superligës përmes barazhit, shkruan Gazeta Olle.

Luftë e madhe po zhvillohet në të dyja grupet për të siguruar ekzistencën në Ligën e Parë.

Janë deleguar gjyqtarët të cilët do t’i drejtojnë duelet e kësaj jave, e cila është e parafundit për këtë edicion.

Të gjitha ndeshjet e xhiros së 26-të zhvillohen nesër (e shtunë), me fillim nga ora 15:00.

Delegimet e gjyqtarëve në Grupin A:

Delegimet e gjyqtarëve në Grupin B:

/Gazeta Olle/

 

Caktohen stadiumet ku zhvillohen ndeshjet e barazhit

Delegohen gjyqtarët e xhiros së 34-të në Superligë, ja kush i drejton duelet kryesore