Caktohen gjyqtarët e javës 21 në Superligë

Një gjakovar ndanë drejtësinë e skuadrave drenicase, Drenica – Feronikeli. Është ky Kreshnik Vula, që do të udhëtojë të shtunën në Skenderaj.

Kryendeshjen, Hajvalia – Besa e referon Artan Tahiri, derisa Gramos Shala është në sfidën interesante, Drita – Prishtina.

 

Superliga – Java 21

 

Orari dhe gjyqtarët

 

E shtunë – ora 13:00

Drenica – Feronikeli

(K.Vula.B.Kepuska. I.Kabashi. B.Batalli)

 

Trepça – Vëllaznimi

(I.Shuleta. L.Muhadri. S.Haziri.M.Bejtullahu)

 

E diel – ora 13:00

Istogu – Trepça ‘89

(B.Gashi. B.Selimaj. F.Berisha. B.Kosumi)

 

Hajvalia – Besa

(A.Tahiri. A.Ejupi. M.Berisha. G.Nuza)

 

Ferizaj – Kosova (V)

(I.Kelmendi. A.Latifi. B.Rama. N.Rraci)

 

Drita – Prishtina

(G.Shala. J.Musolli. F.Sekiraqa. M. Baliu)