Bylbyl Sokoli i kundërpërgjigjet Tahir Batatinës pasi trajneri i Llapit e thumboi pas fitores në Kupë

Profesori dhe trajneri i futbollit, Sokol Bylbyli, ka ironizuar me trajnerin Tahir Batatinen, kur ky i fundit në një intervistë kishte deklaruar “Se dhe po ta kishte humbur ndeshjen nuk do te ishte mërzitur por do të ishte mërzitur ta humbet serinë pozitivëve nda trajnerit, Sokol Bylbylit që 10 vitit as një ndeshje se kam humbur ndaj tij kjo ka qenë dilema ma e madhe e imja që mos ta humbi këtë takim dhe ta mbajt të pa mposhtur ndaj një trajneri që mendon që është trajner i mirë”.

Profesori e ka thënë se Batatina mendon që futbolli është  një lojë e tenisit që luajnë dy persona.

“Nuk merrem me këso deklaratash se e zbresin nivelin e deklaratave në rangun shumë të ulët. Nuk ja vlen ta komentojmë”, ka deklaruar Bylbyli.

Barcelona spektakolare, fiton El Clasicon me rikthim dhe shkon në 12 pikë diferencë nga Real Madridi

Lakers marrin fitore ndaj Orlandos, rezultatet e mbrëmjes në NBA