Busquets ka vendosur për të ardhmen, pas Botërorit do të nënshkruaj me skuadrën e re

Sergio Busquets, pas Botërorit me Spanjës, me shumë mundësi do të provojë një eksperiencë të re me MLS.

Është raportuar më parë se mesfushori i ka refuzuar ofertat arabe.

Atë e josh një kalim në Miami, një qytet ku ai do të gjente shumë gjëra të ngjashme me Spanjën.

Gjithashtu për Busquetes mund të jetë edhe një sfidë sportive me fanellën e Inter Miami.

Raportohet se për lojtarin e Barcelonës është gati një kontratë e vlefshme për dy sezone dhe marrëveshja është pranë. Mesfushori do t’i bënte një nder edhe katalanasve, që do të kursenin pagën e tij.

Bruno Fernandes thyen heshtjen dhe tregon bisedën me Ronaldon për golin e parë ndaj Uruguait

Del Piero tregon nëse do të marrë rol drejtues te Juventusi