Bunjaku me një premtim të madh për ndeshjen me Turqinë

Albert Bunjaku pret lojë të vështirë ndaj Turqisë.

Megjithatë, ai është optimist që Kosova do të bëjë përsëri paraqitje pozitive.

“Është një ndeshje shumë e vështirë, por ne jemi në ngritje. Pavarësisht me kë luajmë, ne dimë të krijojmë raste, të krijojmë aksione dhe të bëjmë lojë të organizuar”, deklaroi Bunjaku.

Kjo është lista e Kosovës:

Portierë: Samir Ujkani, Adis Nurkovic, Bledar Hajdini.

Mbrojtës: Alban Pnishi, Amir Rrahmani, Avni Pepa, Mërgim Vojvoda, Benjamin Kololli, Fidan Aliti, Lirim Kastrati.

Mesfushorë: Enis Alushi, Hekuran Kryeziu, Herolind Shala, Anel Rashkaj, Besar Musolli, Bernard Berisha, Valon Berisha, Arbër Zeneli, Milot Rashica, Donis Avdijaj.

Sulmues: Besart Berisha, Atdhe Nuhiu, Vedat Muriqi.