Broja me premtim për Intelektualët para nisjes së kampionatit të ri

Drita ka zhvilluar miqësoren e parë parasezonale përpara fillimit të Superligës së Kosovës.

Balon Zymberi, Behar Shahini, Rron Broja, Flamur Bunjaku dhe Valon Murseli

Në këtë takim, Drita u përballë me KF Vjosën, ku edhe debutuan disa lojtarë të rinj, ndërsa fitoi 2-1.

Njëri ndër ta ishte Rron Broja, i cili konsiderohet si njëri nga transferimet më të qëlluara nga “Intelektualët”.

“Gjithçka ishte e mirë në ndeshjen e parë. Do të jap më të mirën nga vetja ime, ky është synimi im për stinorin e ri të Superligës”, u shpreh Broja për Gazeta Sheshi.

Ai u premtoi të gjithë “Intelektualëve” se do të jap maksimumin nga vetja dhe shpreson që skuadra të arrij sa më lartë që është e mundur.

Drita do të luajë ndeshjen e saj të radhës më 11 gusht ndaj Dukagjinit.

Portieri i Kosovës, Betim Halimi, ka nisur stërvitjet me Prishtinën, mbetet vetëm zyrtarizimi

Mbahet turneu memorial “Bajram Neziri”, juniorët e 2 Korrikut fitojnë me penallti