Broja aktivizohet në fitoren e Chelseat

Sulmuesi i Shqipërisë, Armando Broja ka luajtur dhjetë minutat e fundit të ndeshjes që Chelsea e fitoi të dielën kundër Brightonit me rezultatin 3:2.

Kjo ndeshje i takoi javës së 14-të të Premier Leagues së Anglisë. Ishte kjo fitorja e parë e Chelseat pas disfatës nga Neëcastle dhe barazimit kundër Manchester Cityt. Chelsea kaloi në epërsi nëpërmjet Enzo Fernandezit në minutën e 17-të, ndërsa katër minuta më vonë për 2:0 golashënues ishte Levi Colëill.

Facundo Buonanotte shënoi për 2:1 në minutën e 43-të, derisa në minutën e 55-të Chelsea shënoi edhe golin e tretë nëpërmjet Enzo Fernandezit nga penalltia. Joao Pedro shënoi golin e pestë në ndeshje për rezultatin përfundimtar, 3:2. Ai realizoi në minutën e 92-të.

Daja: Vetëm me karakter mund të përmbysësh rezultat në një mot të tillë

Përurohet shtatorja e Erion Kajtazit, futbollistit të ri që humbi jetën në një ndeshje futbolli