Boshnjaku flet pas ndeshjes me Ferenvarosin: Rezultati nuk ishte pasqyrë reale e ndeshjes

Kapiteni i Prishtinës, Lorik Boshnjaku, ka folur për humbjen me Fernecvarosin në Ligën e Kampionëve.

Boshnjaku edhe pse ishte i lënduar, ia doli të kishte paraqitje mbresëlënëse për 70 minuta sa luajti, e ku deri në ato momente rezultati ishte i barabartë 0-0.

“Po, isha në mëdyshje dhe deri në nxemje para lojës nuk e kisha të çartë nëse do të mundja të paraqitesha në ndeshje. Megjithatë, një ndeshje si kjo nuk duhej të humbisja dhe normalisht kisha dëshirë të gjendesha pran ekipit”.

Mund të jetë një imazh i 6 persona dhe ambiente të jashtme

“Në përgjithësi e vlerësoj si ndeshje shumë të mirë të interpretuar nga ne. Skuadra dha maksimumin, por  na mungoi paksa eksperienca dhe përqendrimi në fundin e ndeshjes”.

“Them të drejtën rezultati nuk ishte pasqyrë reale e ndeshjes”.

“Pas një jave, po me të njëjtin entuziazëm të madh e presim ndeshjen e dytë. Ne tani më s’kemi çfarë të humbim veçse të japim më të mirën dhe të shpresojmë në rezultat sa më pozitiv. Do të jetë e vështirë të përmbysim rezultatin, por jo e pamundur”, ka thënë Boshnjaku. /Gazeta Olle/

Itali – Angli, janë takuar 13 herë gjatë historisë – statistika në favor të Italisë

Kuotat për ndeshjen Shkupi – Llapi, kjo skuadër shihet më favorite