BOOOM! Vllaznia po huazon mesfushorin e Milanit

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Sipas “Tuttomercatoweb”, Vllaznia është duke u përgatitur për një tjetër goditje në merkato.

Bëhet fjalë për mesfushorin shqiptar Emir Murati, i cili është  pjesë e të rinjve të milanit. Futbollisti i datëlindjes 2000, pritet të huazohet te kryesuesit në fuqi të Kategorisë Superiore, deri në fund të sezonit.

Aventura e fundit e Muratit ka  ka qenë te Pro Sesto në Serinë C, por nuk ka gjetur hapësira dhe është rikthyer në klubin kuqezi. Mesfushori ka lindur në Itali, por ka luajtur edhe me moshat e Kroacisë, teksa pritshmëritë për të janë të larta.