BOOOM! Vëllaznimi prezanton ish-futbollistin e Ballkanit

Uran Shala do të veshë fanellën historike të Vëllaznimit në stinorin pranveror.

Mbrojtësi i djathtë që ka bërë karrierë në të kaluarën tek Ballkani ku luajti për shum vite do jetë lojtari më i ri i gjakovarëve, raporton Gazeta Olle.

Shala së fundmi luajti për Lirinë e Prizrenit.

Ai në Gjakovë është afruar për ta ndihmuar skuadrën që të shpëtoj sezonin dhe të mbetet në Ligën e Parë.

Tek Vllaznimi po punojnë që klubi të privatizohet dhe t’i rikthehet lavdisë së dikurshme./GazetaOlle/