‘Bombardon’ Dukagjini, transferon ish-futbollistin e Dritës

Dukagjini po vazhdon të përgatitet pë edicionin 2021/22 të Superligës së Kosovës.

Siç raporton ‘Dueli Sportiv’, Dukagjini ka bërë goditjen e madhe në merkato, duke nënshkruar me Ergyn Ahmetin.

Skuadra qe u rikthye sivjet në elitën e futbollit kosovar, Dukagjini nga Klina, është përforcuar me ish-mesfushorin e Prishtinës dhe se fundmi Dritës, Ergyn Ahmetin.

Mund të jetë një imazh i 3 persona

Për futbollistin mitrovicas dhe trajnerin e Dukagjinit, Armend Dallkun, do të jetë një ribashkim te klinasit, pasi më herët ishin bashkë te Prishtina.

/Gazeta Olle/

FBK i dëshiron sukses ekipit olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike ‘Tokio 2020’

Zyrtare: Përparim Livoreka prezantohet te skuadra e re