Bombardon Arb Manaj, realizon poker golash në Kupën e Turqisë

 

 

Arb Manaj shpërthen në Kupën e Turqisë me një poker golash.

 

Sulmuesi kosovar ishte thjeshtë fantastic në sfidën e raundit të 1/32 mes Bandirmaspor dhe Sanliurfaspor duke shënuar plot 4 herë në suksesin 5-0 të skuadrës së tij. Manaj e çoi në 5 numrin e golave në Kupën e Turqisë pasi shënoi edhe në raundin e mëparshëm, duke kualifikuar tashmë skuadrën e tij në fazën e 1/16-ave.

 

Në kampionat gjatë këtij sezoni që është bërë pjesë e Bandirmaspor, Arb Manaj luan pak me ish-lojtarin e Trepça ’89 që në 3 ndeshjet e fundit ka qëndruar në stol ndërkohë që në ligën e parë turke në këtë sezon ende nuk ka arritur të gjejë rrugën e rrjetës edhe pse një vit më parë me fanellat e Keicorengucu dhe Balikesirspor shënoi 10 gola në kampionat.

 

/Sheshi/

 

 

Zyrtare: Michael Carrick trajner i Man United edhe në ndeshjen me Arsenal

Renditja e UEFA-s për klube, FC Drita vazhdon të mbetët më e vlersuara në Kosovë