Bodo/Glimt bën të pamundurën për ndeshjen ndaj Prishtinës, fton tifozët dhe i heq kufizimet anti-COVID-19

Prishtina fitoi ndeshjen e parë kualifikuese kundër Bodo/Glimt me rezultat 2-1.

Të ënjtën nga ora 18:00 zhvillohet ndeshja e kthimit në Norvegji.

Klubi Bodo/Glimt ka bërë thirrje në faqen zyrtare që tifozët të ndihmojnë me përkrahje për të mposhtur Prishtinën.

Madje, për të lehtësuar prezencën e tifozëve klubi ka njoftuar se nuk do të kërkojë testin negativ për Covid-19 as pasaportën e gjelbër.

Prishtina është afër që të kalojë në fazën play-off.

Armando Broja i gatshëm të huazohet te klubi i njohur në Ligën Premier

Zyrtare: Murat Yakin përzgjedhës i Zvicrës, Challandes mbetet te Kosova