BNE pësojnë humbje në ndeshjen e dytë në Australi

Ekipi shqiptar Bad News Eagles kanë pësuar humbje në ndeshjen e tyre të dytë në turneun ESL Challenger Melbourne.

Në këtë ndeshje ata u takuan me ekipin spanjoll Movistar Riders nga të cilët u mposhtën me rezultat 16-11 në mapin ‘Inferno’.

Edhe pas kësaj humbje ekipi Bad News Eagles vazhdojnë të jenë në garë në turneun e CS:GO në Australi.

Në këtë turne skuadrat janë duke garuar për një grup çmimesh prej 100.000 dollarësh si dhe një vend në turneun ESL Pro League.

Në ndeshjen e radhës Bad News Eagles do të takohen me fituesin nga ndeshje VERTEX – Rare Atom.

Presidenti i La Ligas tregon se çfarë duhet të bëj Barcelona për të nënshkruar me Messin

Gashi: E kemi ditur që me këtë grup lojtarësh jemi pretendentët kryesor për Superligë