Bjellorusi – Kosovë, formacionet zyrtare – Giresse bën vetëm një ndryshim nga ndeshja e kaluar

Kosova do të kërkojë fitoren e parë të fazës eliminatore për Euro 2024, ku përballë do të jetë Bjellorusinë.

Ndeshja zhvillohet në Budapest të Hungarisë, pasi bjellorusët janë të dënuar nga UEFA për të mos i zhvilluar ndeshjet në shtëpi.

Kosova deri më tani ka marr tri barazime dhe me tri pikë mbanë vendin e katërt në renditje.

Në anën tjetër Bjellorusia është e fundit pa asnjë pikë deri më tani.

Alain Giresse ka vendosur të luajë me emra si Aro Muric, Amir Rrahmani e Vedat Muriqi.

Milot Rashica mungon shkaku i lëndimit, ndërsa në vend të tij nga minuta e parë starton Donat Rrudhani.


Bjellorusia: Ignatovich; Bykov, Volkov, Polyakov, Pechenin; Bocharov, Yablonski, Kaplenko; Yuzepchuk, Savitski, Ebong;

Kosova: Muric; Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Paqarada; Dresevic, Fazliji; Rrudhani, Celina, Muslija; Muriqi; 

Rashica mungesa e madhe e Kosovës

Lorik Llumnica, talenti i madh kosovar që ka filluar shkëlqimin në Angli