Betim Fazliji është i gatshëm për ta bërë hapin tjetër në karrierë, drejt transferimit në Gjermani

Betim Fazliji mund të ndryshojë skuadër gatë afatit kalimtar të verës.

Qendërmbrojtësi kosovar është lindur dhe rritur në qytetin zviceran St Gallen, ku ka kaluar të gjitha grupmoshat deri në ekipin e parë tek skuadra FC St Gallen.

23-vjeçari prej tre vitesh po luan rregullisht në ekipin e parë dhe tanimë është gati për ta bërë një hap para në karrierën e tij.

Duke marrë parasysh se kontrata me klubin zviceran i skadon në verën e vitit 2023, St Gallen është gati ta shes atë dhe Fazliji është gati për ta bërë transferimin e parë në karrierë.

Reprezentuesi kosovar pritet ta vazhdoj karrierën në Gjermani, ku skuadra nga Bundesliga 2, St Pauli ka shprehur interesim për transferimin e tij.

Fazliji ka pranuar transferimin në Gjermani dhe tani dy klubet po diskutojnë për shumë e transferimit e cila besohet se do të jetë rreth një milion euro.

Fazliji deri më tani ka zhvilluar 97 ndeshje zyrtare me St Gallen, ku ka shënuar edhe pesë gola e ka asistuar në një tjetër.

Transferimi i tij te St Pauli pritet të finalizohet në fillim të javës së ardhshme. /Telegrafi/

Këto janë datat dhe ora kur Ballkani, Drita, Gjilani e Llapi luajnë ndeshjet e kthimit në Evropë

Meritan Shabani prezantohet te skuadra e re