Besimi i Igli Tares

Igli Tare e ka rikthyer buzëqeshjen dhe shpresën te skuadra romake. Tare si drejtor sportiv i Lazios ka krijuar një skuadër me yje dhe emra premtues për të ardhmen. Lazio këtë edicion po e ndjek kualifikimin në Ligën e Kampionëve, por që Tare ka edhe objektiva më të mëdha.

Lazio i ka kaluar të gjitha periudhat e tranzicionit. Kemi lojtarë të mëdhenjë dhe talentë që do të jenë superyje të futbollit. Aktualisht po luftojm për kualifikimin në Ligën e Kampionëve, gjë të cilën mund ta arrijmë. Brenda dy-tre vitesh ne mund të jemi kampionë në Serie A” ka thënë Tare.