Besiktasi vihet pas talentit të madh të Prishtinës

Naxhi Berisha e ka mundësinë që të depërtojë shumë shpejtë në arenën ndërkombëtare.

Talenti që luan te Prishtina është duke u kërkuar me ngulm nga Besiktasi.

Berisha po tregon formë të lartë te grupmoshat e reja të klubit nga kryeqyteti dhe kjo ka bërë që klubi nga Superliga e Turqisë të tentoi transferimin e tij, raporton Fanatik.

Sipas mediumit turk, lojtari 17-vjeçar është shumë afër të mbyllë kalimit të Besiktasi, por që kërkohet edhe nga klube të Belgjikës e Holandës.

Berisha luan edhe për grupmoshat U-19 të Kosovës, e karriera e tij me një kalim jashtë vendit padyshim se do të shënonte rritje.

Tashmë thuhet se Prishtina dhe Besiktasi janë në bisedime dhe shumë shpejtë mund të ketë edhe zyrtarizim nga të dyja palët.

Një tjetër skuadër kosovare shpërngulet nga vendi, fazën përgatitore e zhvillojnë në Shqipëri

Skuadra e Ligës së Parë përforcohet me futbollistin nga Superliga