Bernard Berisha rikthehet si startues pas dy viteve

Bernard Berisha edhe pse është rikthyer pas një kohe të gjatë me Kombëtarën e Kosovës, ka fituar besimin e trajnerit Gliha për pozitën e titullarit dhe sot do të filloj ndeshjen nga minuta e parë kundër Zvicrës.

Aro Muric është në portë,ndërsa në krahë do të luajnë Bernard Berisha dhe Milot Rashica

Mesfusha i është besuar Betim Fazlijit, Valon Berishës e Florian Loshajt.

Vedat Muriqi është në sulm, ndërsa në mbrojtje kemi Amir Rrahmanin, Fidan Alitin, Mërgim Vojvodën dhe Leart Paqaradën.

 

Dalin formacionet zyrtare : Kosovë – Zvicër

Zvicra shënon golin e parë kundër Kosovës