Berisha shënon në finale

Besart Berisha vazhdon të jetë figura qendrore e futbollit në Australi, pasi në ndeshjen finale ndërmjet skuadrës së tij, Melbourne Victory e cila është duke udhëhequr 1:0 kundër Sydney FC, me golin e shënuar nga prishtinasi. Berisha shënoi në minutën e 34-të duke e dërguar në pushim skuadrën e tij me epërsi prej një goli, transmeton Gazetaolle.com.

Berisha është njëri ndër lojtarët më të mirë në kampionat dhe me golat e tij skuadra e Melburne Victor ka ardhur deri në finale.

Nëse rezultati do të përfundoj kështu atëherë Melburne do të shpallet kampion i Australisë.