Berisha shënon dhe kualifikon Akhmat Groznyn në 1/8 e finales

Bernard Berisha e ka shënuar golin e vetëm në fitoren e Akhmat Groznyt në 1/8 e finales së Kupës së Rusisë.

Me golin e shënuar të dielën ndaj Rostovit në minutën e 19-të nga penalltia, Akhmat Grozny u kualifikua në çerekfinale të Kupës së Rusisë.

Berisha luajti deri në minutë ne 66-t, ndërsa për 29-vjeçarin ishte goli i shtatë në të gjitha garat.

Reprezentuesi i Kosovëska kontribuar edhe me dy asistime.