Berisha shënon dhe fiton kampionatin

Melbourne Victory ku paraqitet sulmuesi shqiptar Besart Berisha e ka mposhtur në finalen e madhe Sydney FC, me rezultat të thellë 3:0.

Berisha është shpallur për herë të dytë kampion në Australi pasi dy vite me parë ishte shpallur me Brisbane Roar.

Berisha nuk e la keq dhe në ndeshjen e fundit pasi ishte ai më meriori për triumfin e skaudrës së tij, duke e shënuar golin e parë në ndeshje.

Berisha shënoi në minutën e 34-të duke e dërguar në pushim skuadrën e tij me epërsi prej një goli,transmeton Gazetaolle.com.

Në pjesën e dytë shënuan edhe Arbarouses dhe Broxham, për t’i dhënë fitoren dhe titullin Melburne Victorys.

Ky ishte titulli i tretë për për Melburne Vvictoryn.