Berisha: Jam i lumtur që kam ardhur, mezi po pres me fillu stërvitjet

‘Bomba’ e Prishtinës në merkato është prezantuar gjatë ditës së sotme.

Bëhet fjalë për Besart Berishën, ish-reprezentuesi i Kosovës i cili është prezantuar me fanellën e re, shkruan Gazeta Olle.

Sulmuesi ka mbajtur një konferencën për media në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Berisha ka deklaruar fillimisht se ka marrë një mundësi shumë të mirë, duke falënderuar kryetarin e klubit.

“E falënderoj kryetarin, e krejt klubin që më ka dhënë mundësinë. Mendimi im është klubi ma i madh, gjithmonë e kam përcjell, kam pasur kontakte shumë. Jam i lumtur që kam ardhur, me tregu drejtë mezi po pres me fillu stërvitjet”, deklaroi Berisha.

Elita e futbollit kosovar po pasurohet gjithnjë e më shumë me emra të cilët kanë bujë të madhe në Evropë.

/Gazeta Olle/

Visar Kastrati dhe Fatmir Sekiraqa gjykojnë në kualifikimet e Kampionatit Evropian U17

Kështu duket tabela në Ligën e Dytë pas tri xhirove të para