Berisha e dëshrion trofeun e BIBL-së

Sigal Prishtina do të kërkoj të mbroj titullin e Ligës Ballkanike, edhe në ndeshjen e dytë në Mal të Zi, ndaj Mornarit.
Në ndeshjen e parë të zhvilluar në Prishtinë, kryeqytetasit fituan me rezultat 82:68.
Basketbollisiti i prishtinasve Dardan Berisha në një prononcim për GazetaOlle.com shprehet i bindusr se ekipi i tij do të kthehet me trofeun e BIBL-së. “Po besoj që do të jetë një ndeshje shumë e fort. Ekipi i Mornarit ka presionin në këtë takim. Kemi udhëtuar për fitore dhe nëse luajmë ashtu siç luajmë gjithmonë kemi mundësi të mëdha për ta fituar titullin”, u shpreh Berisha.
Ndeshja ndërmjet Mornarit dhe Prishtinë luhet të mërkuren me fillim nga ora 20:00.