Benzema e tepron, ja objektivi i tij

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është i bindur se ai ka të gjithë kapacitetin e duhur që një ditë të fitojë Topin e Artë.

Karim Benzema e ka ripërsëritur edhe një herë tjetër se ai mund të fitojë Topin e Artë gjatën karrierës së ti.

“Nëse unë vazhdojë të fitojë trofe me skuadrën atëherë mund ta fitojë Topin e Artë në të ardhmen”, tha Benzema për Le Parisien.

“Ne e kemi Ronaldon dhe Messin, dy lojtarët më të mirë. Ne e dimë se unë nuk mund të arrijë 80 apo 100 gola në sezon, ndërsa ata po”.

“Pas tyre, ka shumë lojtarë tjerë që janë të mirë. Ata mund të më fusin mua në top-5, por nuk e di”, përfundoi sulmuesi francez.