Benitez është lodhur

Rafa Benitez ka dhanë një intervistë dhe është parë tejet i tensionuar pas ndeshjes, kundër Torinos ku skuadra e tij humbi 1:0.

“Unë nuk mund të flas mirë për pjesën tonë të parë “, tha ai për ‘Sky Sport Italia’.

Benitez ishte i bindur se Emiliano Moretti lujti me dorë dhe ajo ishte një penallti. Ai gjithashtu tha se Fabio Quagliarella duhet të jetë ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë. “Ka pasur incidente, të cilat unë mendoj se të gjithë i panë qartë. Unë jam lodhur duke folur për këto gjëra.

Ai tha se ndodhta do ta zëvendësoj Gonzalo Higuain me Manolo Gabbiadini në ndeshjet e ardhshme.

“Mua thjeshtë nuk më pëlqen të humbi. Kjo është e gjitha”.