Benfica dhe Barcelona luajnë për fitoren e parë – formacionet zyrtare

Barcelona është mysafire e Benficas në Estadio da Luz, ku zhvillohet ndeshja e raundit të dytë të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Blaugranët pësuan humbje të rëndë në Camp Nou nga Bayern Munchu në raundin e parë, derisa portugezët siguruan një pikë në udhëtim te Dynamo Kyiv.

Trajnerët Jorge Jesus dhe Ronald Koeman i kanë përgatitur skuadrat, me të cilat do ta fillojnë sfidën nga minuta e parë.

Formacionet zyrtare:

Benfica: Vlachodimos; Otamendi, Vertonghen, Verissimo; Lazaro, Joao Mario, Weigl, Grimaldo; Rafa Silva, Yaremchuk, Darwin Nunez.

Barcelona: Ter Stegen; Eric Garcia, Araujo, Pique; Sergi Roberto, Frenkie De Jong, Busquets, Pedri, Dest; Luuk De Jong, Depay.

“Do ta shuajmë klubin dhe do të tërhiqemi nga garat” – Klubi nga Liga e Parë vjen me një kërcënim serioz

Juventusi me shumë mungesa pret Chelsean – formacionet zyrtare