Bekteshi i Prishtinës: Fitorja ndaj Dritës e merituar, golin ua dedikoj bashkëlojtarëve

Prishtina ka arritur ta mposht Dritën edhe në kampionat me rezultat 2:0 duke konfirmuar formën e mirë që po kalon.

Kryeqytetasit kanë arritur që brenda një kohe të shkurtër të mposhtin Dritën në tri gara të ndryshime.

Njëri nga më meritorët për fitoren ishte padyshim Leotrim Bekteshi i cili shënoi golin e parë të takimit.

May be an image of 2 njerëz, people standing, people playing football, bar dhe text that says 'NPPA IBAS VENTURE'

“Atmosferë shumë e mirë kjo pas fitores. Jemi jashtëzakonisht të lumtur për fitore, uroj që të vazhdojmë kështu deri në fund”.

“Pa dyshim që ndjehesh mirë kur shënon, gol të cilin ua dedikoj bashkëlojtarëve të mi për angazhimin maksimal dhe për fitoren e merituar”.

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe people playing sports

“Jemi duke bërë punë shumë të mirë dhe duhet të vazhdojmë t’i marrim ndeshje pas ndeshje”, ka thënë lojtari pas ndeshjes. /Gazeta Olle/