Bekaj e Rexhepi mbetën të shtrirë në fushë, pasi u sulmuan nga mjetet piroteknike (Video)

Derbi i kryeqytetit midis Partizanit dhe Tiranës ka nisur me një ngjarje të turpshme.

Ashtu si dhe në derbit e kaluar, portierët e të dyja skuadrave janë goditur me fishekzjarrë ose sende të tjera nga tifozeritë.

Kjo gjë solli që sfida të ndërpritej për disa minuta, në mënyrë që stafet t’i vinin në ndihmë gardianëve dhe gjithashtu që fusha të pastrohej nga sendet e hedhura.

Lëndimi më i rëndë se sa pritej, Neymar nuk do të luaj më këtë sezon

Bajrami realizon gol spektakolar në sekondat e fundit, i siguron fitoren Sassuolos (Video)