Begoviç te Manchester United?

Edhe pse dukej se është shumë afër Chelseat, portieri i Stoke Cityt, Asmir Begoviç, tani ka gjasa që të transferohet te një gjigant tjetër anglez.

Sipas tabloidit britanik “Daily Mail”, Manchester United ka shfaqur interes për gardianin dhe shumë shpejtë pritet ta dërgojë edhe ofertën zyrtare.

Begoviç shihet si portieri ideal për ta zëvendësuar David de Gean, i cili është afër transferimit te Real Madridi. /Olle