Befason 2 Korriku, merr dy futbollistë të huaj nga Mali

Skuadra e 2 Korrikut  ka qenë tejet aktive në afatin kalimtar veror, shkruan BlicMedia.

Prishtinasit së fundi kanë transferuar dy futbollist nga Republika e Malit  të cilët  pritet të bartin barrën kryesore në skuadër.

Bëhet fjalë për Sadio Fane i cili paraqitet në pozitën e sulmuesit qëndror dhe Mohamed Konate në pozitën e qendërmbrojtësit i cili njëherit ishte edhe kapiten i reprezentacionit të Malit për  U17.

Me këto dy transferime skuadra e 2 Korrikut padyshim se do të jetë njëra nga skuadrat pretendente pët titull.

Këtë epitet skuadrës nga kryeqyteti ja forcon edhe më shumë shkolla e futbollit e cila me punën e palodhshme për çdo edicion sjell futbollist të rinjë në skuadër.