Befasi para ndeshjes Shqipëri – Serbi

Ndeshja ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë pritet me padurim nga tifozët e futbollit por edhe mbarë shqitparët.

Se kjo ndeshje ndjehet shumë edhe përtej oqeanit, tregon edhe fakti se rep këngëtari Unikkatil ka kërkuar që të këndoj para kësaj ndeshjeje që tu jap zemër lojtarëve kuqezi. Lajmin e bënë të ditur një faqe në ‘facebook’, e afërt më FSHF-në.

“Këngëtari Viktor Palokaj i njohur me emrin artistik “Unikkatil” ka kërkuar nga FSHF t’i lejohet të këndojë në stadium 30 minuta para ndeshjes kundër Serbisë”, shkruan faqja ‘Albanian team’, e afërt me Kombëtaren shqiptare, transmeton ‘Gazeta olle’.

Shqipëria së pari do të luaj kundër Armënisë në fund tëmuajit mars, ndeshje që mund të vendos shumë për të ardhmen e kuqezinjëve.