Bayerni vazhdon marshin, ndalen Wolfsburgu e Dortmundi

Bayern Munchen e ka fituar edhe ndeshjen e radhës në Bundesligë, duke fituar në fushën e Hannoverit me rezultat të pastër, 3:1, falë golave të  Thomas Muller (2) dhe Xabi Alonsos.

Befasoi Wolfsburgu që u mposht në udhëtim et Augsburgu, ndërsa Schalke mundi Hffenheimin 3:1. Derbi i vjetër Hamburg-Dortmund u mbyll pa gola, 0:0.