Bayerni në kërkim të përmbysjes ndaj Villarrealit për gjysmëfinalen, formacionet zyrtare

Bayern Munichu dhe Villarreali takohen në Allianz Arena për ndeshjen kthyese çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Nëndetësja e Verdhë fitoi me rezultat 1-0 në takimin e parë të zhvilluar në Estadio de la Ceramica dhe do ta nisë takimin me epërsi.

Megjithatë, bavarezët luajnë në stadiumin e tyre dhe epërsia prej një goli lehtë mund të përmbyset.

Nuk do të mungojë një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Julian Nagelsmann dhe Unai Emery, të cilët i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë nga fillimi.


Formacioni startues i Bayern Munichut: Neuer; Pavard, Upamecano, Lucas Hernández; Sane, Kimmich, Goretzka, Coman; Muller, Musiala; Lewandowski.

Formacioni startues i Villarrealit: Rulli; Foyth, Albiol, Pau Torres, Estupinan; Coquelin, Capoue, Parejo; Lo Celso, Gerard Moreno, Danjuma.

Real Madrid – Chelsea, formacionet zyrtare

Fernandinho vendos të largohet nga Man City pas nëntë viteve, zbulon ku do ta vazhdoj karrierën