Bayerni e tepron, 5:1 (VIDEO)

Porto ka shënuar golin e parë në ndeshjen që po zhvillohet kundër Bayern Munichut, e të cilën po e humb me rezultat 5:1.

Golin për Porton e shënoi sulmuesi kolumbian, Jackson Martinez në minutën e 73-të.

Lewandowski dhe 5:0. Turpërohet Porto.

Thomas Muller realizon për 4:0. Bayerni po e turpëron Porton.

Çka po ndodh me Porton. Bayerni shënon edhe golin e tretë. Ishte Lewandowski që shënoi për 3:0.

 

Jerome Boateng ka kaluar Bayernin në epërsi prej 2:0. Çfarë ndeshje. Bavarezët me këtë rezultat mund të kualifikohen në gjysmëfinale.

 

Bayerni ka kaluar në epërsi ndaj Portos. Alcantara ka realizuar në minutën 14 për 1:0.

Ndeshja u parë u mbyll 3:1 për Porton.