Bayerni ia sheh sherrin luftës së Ukrainës  

Gjendja aktuale politike në Ukrainë,  ka bërë që ndeshja ndërmjet Shakhtar Donetskut dhe Bayernit të Munichut, të mos zhvillohet në vendin e paraparë.

90 minutëshi që luhet në kuadër të Ligës së Kampionëve, nuk do të luhet në stadiumin e Shakhtarit por në stadiumin e qytetit të Lvivit, qytet në përendim të Ukrainës. /Gazeta Olle