Bayern Munich kërkon tre futbollistët e Barcelonës

Bayern Munich thuhet se kanë pyetur në lidhje me mundësinë e nënshkrimit të një prej tre lojtarëve të Barcelonës këtë verë.

Bavarezët e gjejnë veten në nevojë për një mbrojtës të djathtë përpara sezonit të ardhshëm, dhe ata kanë menduar për faktin se Blaugranasit mund të ketë vetëm një shumë.

Midis Sergino Dest, Sergi Roberto dhe nënshkrimit të ri Emerson Royal, Barca ka një mori opsionesh në krahun e djathtë.

Dhe sipas RAC1 dhe BILD përmes Mundo Deportivo, Bayern ka kërkuar çmime për të tre lojtarët, në mënyrë që të gjejnë opsionin më të lirë.

Megjithëse, siç detajohet në raportin e Mundo Deportivo, asnjë nga tre lojtarët nuk ka të ngjarë të bëjë lëvizjen këtë verë.

Dest bëri përshtypje sezonin e kaluar dhe nuk ka të ngjarë të lejohet të largohet, ndërsa nënshkrimi i ri Emerson ëndërron të luajë në Camp Nou me Ronald Koeman që thuhet se është i kënaqur me transferimin e tij.

Situata e Robertos është më pak e qartë duke pasur parasysh që Barca tashmë duhet të negociojë kushte të reduktuara me mbrojtësin e gjithanshëm në mes të krizës së tyre financiare.

Por, raportimi pretendon se Roberto nuk tërhiqet nga ideja për të luajtur futboll në Bundesliga

 

Zeqirit i skadoi kontrata me Flamurtarin, disa klube shprehin interesim për mesfushorin

Tronditet futbolli, dyshohet për vetëvrasje