Bayern Munich e prezanton sot lojtarin që kërkohej nga gjigantët italian (FOTO)

Bayern Munich do ta transferojë futbollistin e Olimpiq Lyonit, Corentin Tolisso, raporton Gazetaolle.com nga mediat italiane.

Sulmuesi 23-vjeçar do të kryejë sot vizitat mjekësore në Gjermani dhe më pas do të firmos me skuadrën e drejtuar nga Carlo Ancelotti.

Bayern Munich në këtë mënyrën e ka fituar garën për Tolisson me gjigantët italian si Juventus, Milan dhe Inter.

Tolisso ka shkëlqyer në edicionin e fundit me ekipin francez. /Gazetaolle.com