Bayern dhe PSG kërkojnë kalimin në çerekfinale, formacionet zyrtare

Bayern Munichu dhe Paris Saint-Germaini vihen edhe një herë përballë, kësaj radhe në Allianz Stadium, për ndeshjen kthyese të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Bavarezët hynë në lojë me epërsi prej 1-0, duke qenë se i mposhtën parisienët në sfidën e parë në Parc des Princes.

Strategët Julian Nagelsmann dhe Christophe Galtier i kanë bërë gati taktikat e tyre dhe i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fuhsë nga minuta e parë.

Bayern Munich: Sommer; Stanisic, Upamecano, De Ligt; Coman, Goretzka, Kimmich, Davies; Muller, Musiala; Choupo-Moting

PSG: Donnarumma; Danilo Pereira, Ramos, Marquinhos; Hakimi, Vitinha, Verratti, Fabian Ruiz, Nuno Mendes; Messi, Mbappe.

New York Times shkruan për Astera Tuhinën

Tottenhami për rikthim, Milani për ta ruajtur epërsinë, formacionet zyrtare