Bayern-Barcelona, notat e futbollistëve

Pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Bayernit të Munichut dhe Barcelonës, ku katalunasit u kualifikuan në finalen e Ligës së Kampionëve, kanë dalë edhe notat e futbollistëve.

Bayern Munchen: Neuer 6.5; Rafinha 5.5, Boateng 5, Benatia 6.5, Bernat 5; Alonso 6.5; Schweinsteiger 6.5, Thiago Alcantara 5.5, Lahm 6.5, Muller 6.5, Lewandowski 6.5.

Barcelona: Ter Stegen 7; Alves 7, Pique’ 6, Mascherano 7, Alba 6; Rakitic 6, Busquets 6.5, Iniesta 6; Messi 7, Suarez 7.5, Neymar 7.